Strefa Stylu RAM: (Na) narty
Sam jestem zaskoczony że zaczynam cytatem z Bridget, ale te słowa oddają bardzo dobrze moje doświadczenia z dwiema deskami. Nie są one materiałem na historie o naszym najlepszym narciarzu alpejskim. Raczej to pasmo doświadczeń z lądowaniem w zaspach i pod orczykiem. Czekam na okazje by w tym sezonie przygodę kontynuować, ale w naszych warunkach to oczekiwanie może być nie wiadomo jak długie. Bo przecież zetknęliśmy się już w tym roku z prognozą długoterminową, która wieściła że od połowy października w regionie i we Wrocławiu, chodzić będziemy po głębokim śniegu i w grubych kurtkach. Jak jest, widzimy bardzo wyraźnie. Mniej wyraźnie rysuje się przyszłość dla rozwoju stacji narciarskich z prawdziwego zdarzenia, które cały czas maja powstawać ale jakoś niewiele potem z tego wychodzi.
Najstarsze rysunki nart pojawiają się na malowidłach skalnych zrobionych 4500 do 5000 lat temu w Rødøy w Norwegii. Najstarsze zachowane narty znaleziono w Hoting w Szwecji i mają one około 4500 lat. Ale mimo tak długiej historii nie znaleziono jeszcze u nas odpowiedzi na pytanie: Stawiać na przyrodę, czy na narty? Dlatego dziwić nikogo nie może nasze, Polaków, kierunków narciarskich ciągłe poszukiwanie. Zerkniemy dziś na nowe trendy w tej dziedzinie. Zastanowimy się, czy szybki wypad do Popradu za pośrednictwem lotniczej taksówki, oprócz wysokich kosztów może też dać dużo satysfakcji. Eksplorować będziemy też włoskie, francuskie i austriackie kierunki. Trochę to szalone, ale dlaczego by nie przelecieć przez ocean by przypiąć parę desek w słynnym Aspen. Tu nie przybywamy w poszukiwaniu oszczędności, bo 6 dniowy skipass w szczycie sezonu to koszt ok. 600 dolarów. Za te pieniądze możemy jednak mieć nadzieje na narciarskie spotkanie z Clooneyem, Paris Hilton, Mariah Carey czy Kate Hudson.
Bridget tam raczej nie spotkamy. Po pierwsze dlatego, że jest postacią fikcyjna, po drugie wiara we własne siły na stokach Aspen może nie wystarczyć.