Komu przeszkadzają Romowie?

Martyna Czerwińska | Utworzono: 21.06.2013, 08:57
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

22,7 % wrocławian chce dać Romom żyjącym na dzikich koczowiskach pracę, a 18, 9 % zastępcze mieszkania. Instytut Badawczy IPC na zlecenie Radia Wrocław przeprowadził badania i jasno z nich wynika, że mieszkańcom zależy by problem w końcu został rozwiązany.

Duża grupa, bo licząca aż 16,1 % uważa, że najlepszym sposobem jest po prostu wyrzucenie ich z nielegalnie zasiedlonego terenu.

Żaneta Rosiak z IPC, która analizowała wyniki jest przekonana, że najgorszym wyjściem będzie zostawienie sprawy samej sobie.

Anna Bytońska z Urzędu Miasta mówi, że miasto bierze taką opcję pod uwagę, ale tylko pod jednym warunkiem.

Magistrat czeka też na wyrok sądu ws eksmisji Romów z nielegalnie zajmowanych terenów, m.in Kamieńskiego.

Badania zostały na próbie 502 dorosłych mieszkańców Wrocławia, przy błędzie statystycznym na poziomie +/- 4%.

Próba została dobrana w sposób losowy, reprezentatywny pod względem płci i wieku tak, aby badana próba odzwierciedlała populację mieszkańców Wrocławia. W badaniach zastosowano metodę CATI - computer assisted telephone interview, czyli wspomagany komputerowo wywiad telefoniczny. Jest to metoda zbierania informacji w ilościowych badaniach społecznych.

W badaniach realizowanych metodą CATI wywiad z respondentem jest prowadzony przez telefon, a ankieter odczytuje pytania i notuje uzyskiwane odpowiedzi korzystając ze specjalnego skryptu komputerowego. Skrypt pozwala na pewne zautomatyzowanie kwestionariusza - np. poprzez zarządzanie filtrowaniem zadawanych pytań lub losowanie kolejności, w jakiej określone kwestie będą odczytywane respondentowi.

Respondenci w badaniach CATI są zwykle dobierani poprzez losowe tworzenie numerów telefonów

 

REKLAMA