Zabrał swoje ulubione radio do Australii

Marek Zoellner | Utworzono: 01.07.2014, 14:25 | Zmodyfikowano: 01.07.2014, 12:31
A|A|A

Fot. Bartłomiej Gaik

Jestem w Sydney, w centrum miasta w biurze (niestety) i jest godzina 21.40 - opowiada Bartek. Ma 28 lat. Jako student Politechniki mieszkał we Wrocławiu. 1,5 roku temu postanowił opuścić Dolny Śląsk i poszukać wrażeń za oceanem.

- Jestem inżynierem i pracuję jak widać do późnych godzin. Także nie są to wakacje a raczej próba odkrycia innego życia. Wiąże się to z ekscytacją jak i tęsknotą - przyznaje.

Jak się nas słucha na Antypodach? - Całkiem przyjemnie, a wyobrażanie sobie wroclawskiego poranka jest bardzo mile, szczególnie dla kogoś, kto spędził tam troche czasu, jak ja - tłumaczy i dodaje: - Myślę, że nie chodzi o informacje z Wroclawia, a bardziej o zaspokojenie tęsknoty za ojczyzną. Jestem tu 1,5 roku i ostatnimi czasy zauważam u siebie taką przypadłość. Innych stacji nie lubię przez wzglad na komercyjny dobór piosenek, których nie jestem w stanie strawić.

Nasz australijski słuchacz korzysta z iPhone. - Kiedyś w autobusie do pracy napadła mnie myśl o posłuchaniu polskiego radia i okazało się, że jest wasza apka. Ściągnąłem od razu i działa.

Na dowód, że Bartek jest tam, gdzie jest, załącza zdjęcia ze swoich okolic. Na zdjęciu powyżej ubiegłoroczne Boże Narodzenie. Pod spodem miniona sobota:
 

Przypomnijmy, że Radio RAM udostępnia swoją aplikacje na wszystkie najważniejsze systemy smartfonów. Stacji można słuchać w wersji internetowej na iPhonach, iPadach, telefonach z Androidem, Samsungach i Nokiach. Jest to pierwszy, tak pełny, zestaw aplikacji wśród rozgłośni radiowych w Polsce.

Darmowe aplikacje można pobierać z oficjalnych serwisów każdego z systemów. Po wpisaniu w telefonie nazwy stacji użytkownik otrzymuje program, który przede wszystkim dostarcza aktualnie nadawany program radiowy.

W przygotowywanym przez Radio RAM systemie pojawia się też serwis najważniejszych informacji z Wrocławia. W osobnych zakładkach umieszczane są doniesienia z dróg w mieście oraz aktualna prognoza pogody.

Aplikacje dla smartfonów wzbogacone zostały też o tematyczne serwisy podcastów. Można tam znaleźć między innym cykl Anny Fluder "Sobotnia kawa", czy zestaw wywiadów muzycznych.

Użytkownicy smartfonów mogą też podglądać studio Radia RAM dzięki nadawanemu na żywo obrazowi z umieszczonej tam kamery. Standardowo aplikacja ułatwia kontakt z prezenterami stacji.

ŚCIĄGNIJ NASZE APLIKACJE!

- iPad

- iPhone

- Android

- Nokia

REKLAMA

To może Cię zainteresować