Odważne dzieci ponownie we Wrocławiu

Alicja Mikłaszewicz, Radio RAM | Utworzono: 26.03.2015, 16:41
A|A|A

www.bravekids.eu

Jak zostać polską rodziną najodważniejszych dzieci świata? Należy przyjść 30 marca na spotkanie informacyjne do Konturów Kultury przy ul. Jagiellończyka 10a we Wrocławiu. Organizatorzy opowiedzą o projekcie Brave Kids i wyjaśnią zasady rekrutacji. Będzie można spotkać się także z rodzinami, które gościły już dzieci w czasie poprzednich edycji. Spotkanie informacyjne będzie połączone z pokazem filmu o projekcie.

– Dzieci, które przyjeżdżają na Brave Kids, są niezwykłe. Projekt daje możliwość poznania nie tylko utalentowanych, lecz także pełnych energii i radości małych artystów 
z różnych stron świata. Takich doświadczeń nie daje żadna podróż – mówi Justyna Warecka, producentka projektu Brave Kids.

Rodziny, które do tej pory gościły dzieci w ramach Brave Kids, podkreślają często, że ten projekt niesamowicie wciąga. Między rodzinami a dziećmi powstają mocne relacje, bardzo często podtrzymywane także po wyjeździe małych artystów.

– To czas wypełniony pozytywnym emocjami, a także fantastyczna przygoda dla naszych dzieci. Uczy tolerancji i otwartości na świat. Projekt Brave Kids łączy też rodziny goszczące. Dzięki udziale w tym wyjątkowym przedsięwzięciu mamy wielu nowych przyjaciół – mówi Laryssa Kowalczyk, która dwa lata temu gościła chłopców z Indii, a rok temu dziewczynki z Indonezji.

To już 6. edycja spotkań dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. 

W czasie pobytu w Polsce odważne dzieci uczestniczą w warsztatach i debatach, a także przygotowują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.

Spotkanie informacyjne to także doskonała okazja, aby przyłączyć się do projektu w roli wolontariusza.

6. edycja Brave Kids potrwa od 17 czerwca do 12 lipca. Projekt odbędzie się równolegle także w Warszawie, Wałbrzychu, Puszczykowie koło Poznania oraz w Przemyślu. 
Rodziny ugoszczą dzieci w swoich domach od 17 do 29 czerwca.

Spotkanie organizacyjne – Brave Kids we Wrocławiu 30 marca 2015 r., godz. 19:00. Kontury Kultury, ul. Jagiellończyka 10a. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Wrocławia!

Chcesz dołączyć do Brave Kids, a nie możesz przyjść na spotkanie? Skontaktuj się z koordynatorką rodzin goszczących:

Laryssa Kowalczyk [email protected] (+ 48) 601 560 564

Więcej na: www.bravekids.eu

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować