Strefa Stylu Radia RAM (FOTORELACJA)

Anna Fluder | Utworzono: 06.11.2015, 10:48
A|A|A

fot. Anna Mikołajczyk

W  Restauracji Złota we Wrocławiu specjaliści od spraw zdrowia i urody podpowiadali naszym słuchaczom jak radzić sobie w wielu aspektach dbania i pielęgnowania zdrowia oraz urody. I tak w czasie tego spotkania na 89,8 FM :

Dr Małgorzata Bagłaj z Centrum Dermatologii Estetycznej "Bagłaj", Wrocław ul. Widok 8 www.baglaj.com.pl przekonywała, że kontrola znamion i możliwość dokładnego, a w specjalnym programie komputerowym nawet trójwymiarowego, zbadania naszej skóry to możliwość najszybszego wykrycia zmian chorobowych i profilaktyka. Po słonecznych kąpielach warto skorzystać z możliwości laserowego usuwania przebarwień, a jesień to, na tego rodzaju zabiegi, czas najwłaściwszy.Zewnętrzna uroda nie zachowa się jednak długo, jeśli nie będziemy działać na nasze zdrowie od wewnątrz.

Dlatego Karolina Butewicz z Bio Zagrody – sklepu ekologicznego, Wrocław ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 13b www.facebook.com/biozagroda zachęcała do zmodyfikowania swojej często nie uważnej diety. Warto sięgać po to co regionalne, naturalnie hodowane i znać składy, ale też proces obróbki poszczególnych produktów. Na rynku zdrowej żywności coraz większą popularnością cieszy się olej tłoczony na zimno z czarnuszki tzw. złoto Faraonów, czy z wiesiołka. Jesienią warto pamiętać o czosnku i imbirze.

Bywa jednak, że nasze nawyki żywieniowe, pośpiech i stres utrudniają nam stosowanie zalecanych praktyk i co wtedy? Tu z pomocą przyszła Michalina Baryła – dietetyk i psychodietetyk z Centrum Dietetycznego Nutri-Med ul. Oławska 27 i Krzycka 2 www.nutri-med.pl, która wyjaśniała jak wiele w diecie zależy od naszej kondycji emocjonalnej. Najważniejsze by nie karać się i nie nagradzać jedzeniem, albo jego ograniczaniem. Warto natomiast w codziennej diecie oswajać to co i w jakich ilościach jest dla nas najzdrowsze by stało się to dla nas codziennością i wtedy nigdy nie będziemy na diecie, a zachowamy zdrowie i dobrą kondycję, także psychiczną.Na koniec uzyskaliśmy ważne podpowiedzi dla tych, którzy w swoim otoczeniu mają osoby niepełnosprawne albo wymagające permanentnej opieki. Weronika Król z Holistic Care Wrocław ul. Jerzmanowska 17F1/101 www.holisticcare.pl przekonywała, że warto poprosić o pomoc opiekuna medycznego, który nie tylko pomoże w codziennym pielęgnowaniu chorego, ale też w dużym stopniu odciąży rodzinę. Opieka pielęgniarska, rehabilitacja, ale też codzienne czynności jak gotowanie, zrobienie zakupów czy, co bardzo ważne, dotrzymanie towarzystwa to zajęcia w których można uzyskać pomoc.

Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i gościnę w Restauracji ZŁOTA we Wrocławiu.

REKLAMA

To może Cię zainteresować