Strefa Stylu "Nowoczesne wnętrza"

Anna Fluder | Utworzono: 15.10.2016, 22:50
A|A|A

Fot: A. Mikołajczyk

Tak najkrócej możemy podsumować rady naszych ekspertów, jakie usłyszeliśmy dziś w Strefie Stylu "Nowoczesne wnętrza", którą zagraliśmy wprost z Galerii Wnętrz Krakowska 31.  
Na miejscu oprócz inspirujących rozmów z naszymi ekspertami, zaproszeni słuchacze mieli okazję osobiście porozmawiać z architektami i specjalistami od wnętrz, skorzystać z porad i uwag dotyczących planowania i aranżacji przestrzeni mieszkania, domu czy nawet biura.Spotkanie zaczęliśmy od wizyty w kuchni, o której funkcjonalnym zagospodarowaniu, w zależności od naszych potrzeb, opowiadała architektka Kamila Michalik-Uryga. Warto zapamiętać, że tam gdzie szuflady głębokie, a półki czy regały wysuwane na stelażach - tam mniejszy bałagan.
Z Tomaszem Borowiakiem i Olkiem Czerwonką-Jabłońskim z CUDO grupy projektowej przenieśliśmy się do salonu i do sypialni. Przy pomocy psychologii percepcyjnej rozważaliśmy nasze dobre lub lepsze samopoczucie w przestrzeni. Ktoś lubi kąty, ktoś inny wielkie lustra, ale każdy, żeby się dobrze poczuć we wnętrzu powinien poczuć tzw. ciepło domowego ogniska. Co jak się okazuje - najczęściej odnajdujemy przy stole lub w kuchni.
Na finał dowiedzieliśmy się, jak wiele możemy zmienić w aranżacji miejsca wykorzystując odpowiednio dobrane kolory - np. zgodnie z naszym temperamentem, o czym opowiedzieli Anna i Piotr Szeflerowie z Razoo Architekci. Oboje zachęcali także do eksperymentowania i odwagi w wykorzystywaniu materiałów industrialnych lub drewna z recyklingu. Takie elementy wykończeniowe czy meble są nie tylko modne, ale też nadają otoczeniu wyjątkowego charakteru. Najważniejsze jest jednak, by w zarówno w małym mieszkaniu, jak i wielkim domu, czuć się komfortowo i bezpiecznie.

REKLAMA

To może Cię zainteresować