Sylwester na wrocławskim Rynku. Znamy szczegóły!

Bartosz Tomczak, mat. prasowe | Utworzono: 16.11.2017, 10:57 | Zmodyfikowano: 16.11.2017, 10:57
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Artyści, którzy w tym roku wystąpią w sylwestrowym koncercie to przede wszystkim wykonawcy z dolnośląskiej stolicy. Nie zabraknie jednak gości. Wszyscy oni jednak są w jakiś sposób związani z Wrocławiem. Każdy z nich zagra na żywo (bez playbacku) 

Kolejność występów (start 19.00):

19.00 - 19.25

Paweł Gołębski i DJ rozgrzewają publiczność przed rozpoczęciem koncertu.

19.25 - 20.10

fioletowo-pomarańczowy

LECH JANERKA

Lech Janerka - niekwestionowany lider wrocławskiej sceny muzycznej zagra energetyczny koncert złożony ze swoich największych przebojów. Będzie to zaledwie drugi występ Janerki we Wrocławiu w tym roku.

20.15 - 20.45

zielono-brązowy

CONGA LINE

Jeden z najbardziej tanecznych, żywiołowych i radosnych wrocławskich zespołów. Kilkunastoosobowy skład wokalno-instrumentalny. Grają muzykę ska, ich kariera dynamicznie się rozwija, coraz częściej występują za granicą. Główni wokaliści Conga Line to Emose Uhunmwangho i Adrian Kąca - aktorzy wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol.

20.50 - 21.30

różowo-granatowy

NATALIA SIKORA: JANIS JOPLIN

19 stycznia 2018 - trzy tygodnie po sylwestrowej nocy, przypada 75 rocznica urodzin legendy rocka i ruchu hippisowskiego - Janis Joplin. Największe przeboje Janis we Wrocławiu zaśpiewa zwyciężczyni Voice of Poland, laureatka Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej, SuperDebiutów KFPP w Opolu. 

21.35 - 22.20

żółto-niebieski

KOZAK SYSTEM

Obecnie we Wrocławiu mieszka ponad 100 tysięcy Ukraińców. Stąd pomysł zaproszenia do sylwestrowego koncertu jednego z najlepszych zespołów muzycznych z tego kraju. Kozak System to potężny muzyczny wulkan energii o unikalnym obliczu - połączenie ukraińskiej i bałkańskiej muzyki, z wyrazistymi akcentami na rock, punk, ska oraz reggae.

22.30 - 0.05

biało-czerwony

100 LAT RADOŚCI

Wrocław chce radośnie wejść w 2018 rok, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na wrocławskim rynku zabrzmią piosenki, które towarzyszyły radościom naszych dziadków, rodziców, w końcu radościom naszym i naszych dzieci. Przypomnimy sobie te najradośniejsze chwile 100-lecia w Polsce i we Wrocławiu. Wszystkie utwory w nowoczesnych, popowo-rockowych aranżacjach Adama Lepki zaśpiewają wrocławscy wokaliści i nasi goście. Towarzyszyła im będzie grająca na żywo orkiestra. Być może okaże się, że "Ach, jak przyjemnie" czy "Sex appeal" z lat trzydziestych może porwać dzisiejszych nastolatków, a babcie i dziadkowie będą świetnie się bawić przy "Jezu jak się cieszę" Janerki lub "Chłopaki nie płaczą" T.Love. Kulminacją koncertu będzie północ, kiedy to w wykonaniu wokalistów zabrzmi mocne przesłanie na nadchodzący rok - piosenka "Świecie nasz" Marka Grechuty.

Wystąpią:

Natalia Grosiak (Mikromusic) 
Natalia Sikora (Złoty Tukan PPA 2005) 
Justyna Szafran (TM Capitol, Złoty Tukan PPA 1996) 
Emose Uhunmwangho (TM Capitol) 
Artur Caturian (TM Capitol, Złoty Tukan PPA 2016) 
Lech Janerka 
Marcin Januszkiewicz (Złoty Tukan PPA 2017) 
oraz orkiestra pod dyrekcją Adama Lepki

Kolejność piosenek:

1. La Cumparsita

2. Sex appeal

3. Ach jak przyjemnie

4. Serduszko puka w rytmie cza cza

5. Cała sala śpiewa z nami

6. Dziwny jest ten świat

7. Radość o poranku

8. Tyle słońca w całym mieście

9. Zacznij od Bacha

10. Bananowy song

11. Jezu jak się cieszę

12. Konstytucje

13. Cykady na Cykladach

14. Moja i Twoja nadzieja

15. Chłopaki nie płaczą

16. Gdy nie ma dzieci

17. Polska Biało Czerwoni (Go west)

18. Świecie nasz

0.10-1.00

tęcza

AFROMENTAL

Afromental to siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych facetów. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Muzyka, która tworzą to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie to mieszanka głównie rocka, hip-hopu, rapcore`u. Tomson i Baron, znani jurorzy z Voice of Poland, wraz z kolegami świetnie rozgrzewają publiczność tworząc niezapomnianą atmosferę koncertu. W składzie Afromental oczywiście również wrocławianie: Tomek Torres, Bartek Śniadecki i Aleksander Milwiw-Baron.

Na Placu Gołębim stanie sylwestrowa estrada zaprojektowana jako tętniące kolorami, mappingiem, wizualizacjami wyświetlanymi na LED-owych ekranach, serce nocnej imprezy. Występ każdego kolejnego zespołu będzie oprawiony innymi dominującymi kolorami. Ów tęczowy zamysł jest metaforą różnorodności, manifestem tolerancji. Kolejne części koncertu reprezentują bardzo różne stylistyki, różne muzyczne kolory, w końcu radość może manifestować się na różne sposoby.

REKLAMA

To może Cię zainteresować