Gigantyczne ruchome malowidła na kamienicach Wrocławia. W sobotę akcja "Kinomural" [POSŁUCHAJ]

Paweł Gołębski, jk, Piotr Osowicz | Utworzono: 21.09.2021, 08:35 | Zmodyfikowano: 21.09.2021, 08:54
A|A|A

fot. materiały prasowe

O tegorocznej edycji i o idei projektu mówi Bartek Bartos ze studia filmowego Manifestajeden organizatorów:

Wydarzeniem specjalnym Kinomuralu będzie projekt manufaktury kinoMANUAL i Beaty Rojek, a jedna ze ścian zamieni się w wielki skaner, który odczyta wiersz Tadeusza Różewicza.

- Swoje prace przysłali artyści z całego świata - dodaje Bartek Bartos:

Płótna będzie można oglądać 25 września na Nadodrzu od 19.30 do 22.00. Wstęp jest wolny.

O skali przedsięwzięcia przy ul. Paulińskiej i ul. Rydygiera oraz pozostałych atrakcjach posłuchacie w rozmowie Pawła Gołębskiego z Bartkiem Bartosem i Marianną Wasik, organizatorami Kinomural 2021.Opis organizatorów:
Już w sobotę, 25 września, Wrocław zamieni się w miasto ruchomych murali. Na 5 ścianach kamienic Nadodrza podziwiać będziemy 90 wielkoformatowych projekcji autorstwa ponad 50 artystów z kraju i zagranicy. W programie m.in. projekty specjalne: premiera „THR – przygody na pograniczu" Tomka Tryzny i Agaty Bartos, „Kobieta Gigant" duetu kinoMANUAL i Beaty Rojek oraz „Dobranocka" dla najmłodszych. Największą w Polsce audiowizualną galerię pod gołym niebem oglądać będzie można od 19:30 do 22:00 wzdłuż ulic Paulińskiej i Rydygiera. Aby umożliwić widzom komfortowy odbiór wydarzenia, część ul. Paulińskiej będzie zamknięta dla ruchu samochodowego.
REKLAMA

To może Cię zainteresować