Jedyny taki pamiętnik! W 2020 Roma napisała życie Anny z 1938 roku. [POSŁUCHAJ]

Anna Fluder | Utworzono: 24.01.2022, 20:55 | Zmodyfikowano: 24.01.2022, 20:55
A|A|A

Roma Ligocka, autorka kultowej już dziś powieści "Dziewczynka w czerwonym płaszczyku" opowiedziała nam o najnowszej powieści. "Siła rzeczy" to pamiętnik w pamiętniku. Co musiało się wydarzyć by opowieść o losach Anny Abrahamerowej, żyjącej w Krakowie w 1938 roku, zajmującej się domem, ogrodem i wyczekującej narodzin swojej wnuczki Rominki, połączyła się z rzeczywistością Romy, którą pandemia zatrzymała w Nicei w 2020 roku? Autorka z Krakowa opowiadała nam w cyklu Półka z Książkami w Radiu RAM.

"Siła rzeczy" to poruszająca opowieść o tym, jak wiele siły czerpiemy z rzeczy zwykłych i prostych uczuć, ile radości daje nam nasza codzienność – ale także o tym, jak to wszystko może szybko zostać nam odebrane.

Roma Ligocka to pisarka i malarka, której książki, m.in. „Dziewczynka w czerwonym płaszczyku”, „Tylko ja sama” czy „Dobre dziecko”, stały się bestsellerami, nie tylko w Polsce ale i w Europie. Wielokrotnie nagradzana, przez wiele lat pracowała jako kostiumolog i scenograf w licznych europejskich teatrach, operach, także w filmie i telewizji. Jest też uznaną malarką – jej prace można spotkać w wielu kolekcjach na całym świecie. 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować