Wrocław zostawił resztę Polski w tyle. Dlaczego branża warta miliardy wybrała stolicę Dolnego Śląska?

Krzysztof Janoś | Utworzono: 11.09.2023, 19:11 | Zmodyfikowano: 11.09.2023, 19:11
A|A|A

Zacznijmy jednak od początku. Jak to się w ogóle stało, że Wrocław jest tak ważny dla firm zarządzających wierzytelnościami? Jak zmienia się postrzeganie branży windykacyjnej w ostatnich latach? Dlaczego coraz częściej rozumiemy, że te firmy są istotne dla nas wszystkich, bo długi mogą być obciążeniem nie tylko dla wierzycieli? 

Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy na antenie Radia RAM 14 września w programie Dzieje się we Wrocławiu. Pytał Krzysztof Janoś, a wśród odpowiadających uczestnicy Kongres Zarządzania Wierzytelnościami.

Marcin Czugan, prezes ZPF i Barbara Mróz-Gorgoń z Uniwersytetu Ekonomiczny we Wrocławiu, doradca ZPF ds. kontaktów z uczelniami wyższymi mówili o tym dlaczego Wrocław jest oczywistym miejscem Kongresu.

Rozmawialiśmy też o tym dlaczego w ogóle firmy windykacyjne są potrzebne w gospodarczym obiegu? A jak eksperci oceniają rozwój sektora zarządzania wierzytelnościami i znaczenie dla gospodarki, zwłaszcza w kontekście dyskusji o spowolnieniu?

A czy uczelnie zapewniają atrakcyjnych pracowników firmom z branży finansowej i czego firmy nauczyły się w ostatnich latach o wrażliwości społecznej. O tym rozmawialiśmy z Małgorzata Golak, dyrektorką Biura Rozwoju Gospodarczego Wrocławia.

W studiu gościliśmy także Jakuba Kosteckiego, prezesa Kaczmarski Inkasso i Annę Woźniak, rzeczniczkę prasową z Ultimo S.A. 

Kongres Zarządzania Wierzytelnościami (14–15 września) jest największym, cyklicznym wydarzeniem dla firm z tego obszaru. Od lat impreza jest miejscem debatowania o kondycji gospodarki, perspektywach i przyszłości samego sektora zarządzania wierzytelnościami.

W Kongresie Zarządzania Wierzytelnościami uczestniczyło dotychczas już blisko 3 tys. osób, które reprezentowały kadrę kierowniczą z takich sektorów, jak bankowość, telekomunikacja, firmy pożyczkowe, windykacyjne, ubezpieczeniowe, leasingowe, factoringowe, dostawcy mediów, fundusze sekurytyzacyjne, jak i wielu innych sektorów, świadczących komplementarne usługi do zarządzania wierzytelnościami.

REKLAMA

To może Cię zainteresować