Rośliny kontra zanieczyszczenia – rusza kolejna odsłona „Roślinnych wysp filtracyjnych”

Radio RAM | Utworzono: 08.04.2025, 14:53 | Zmodyfikowano: 08.04.2025, 14:53
A|A|A

Materiały Prasowe


II edycja projektu, realizowanego dzięki wsparciu Organizacji GlobalGiving i współpracy z firmą 3M, w partnerstwie z Gminą Długołęka i  Restauracją „Zielona Oliwka" ma za zadanie ochronę wód przed zanieczyszczeniami wynikającymi z działalności rolniczej. Do udziału w projekcie zaproszeni zostali uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy z Gminy Długołęka.

Konwencjonalne gospodarstwa rolne i rolnictwo wykorzystujące nawozy sztuczne do upraw, zapewniają szybki wzrost i bezpieczeństwo żywnościowe, ale mają również skutki uboczne w postaci zanieczyszczenia gleby i wody. Substancje te są szkodliwe dla środowisk wodnych, spływając do rzek i zbiorników wodnych, zanieczyszczają je i zmniejszają różnorodność biologiczną.

Dlatego II etap projektu „Roślinne wyspy filtracyjne", oprócz istotnego społecznego zaangażowania w rozwiązywanie lokalnych problemów, ma na celu sprawdzenie skuteczności naturalnego oczyszczania wód przez rośliny i zaproponowanie sposobu na ochronę zbiorników przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z rolnictwa.

W sobotę, 12 kwietnia o godzinie 12.00, Wody – H2O SciTech zaprasza na wspólne, ekologiczne działania do „Zielonej Oliwki" w Kiełczowie, ul. Rzeczna 58; spotkamy się aby „zwodować" wyspy na jeziorze i sprawdzić skuteczność naturalnego oczyszczania wód.

REKLAMA

To może Cię zainteresować