Kamienice: "Foto-Słońce" - fotograf w powojennym Wrocławiu - odc. 300

Joanna Mielewczyk | Utworzono: 26.02.2026, 08:23 | Zmodyfikowano: 26.02.2026, 08:23
A|A|A

fot. J.M. Kamienice/dolny-slask.org.pl

W poniemieckim, wyposażonym zakładzie fotograficznym w dzisiejszym hotelu Monopol, zaczął robić zdjęcia już jesienią 1945 roku.

Do klientów miał niezwykłe podejście. Na spóźnialskich czekał, biedniejszym robił fotografie bezpłatnie. A Wrocław był dla niego kryjówką. Uciekał, bo w Brześciu zaangażował się w działalność Armii Krajowej. Ale przeszłość go dogoniła.

I o tym także w najbliższych "Kamienicach". I o "porcelankach", czyli fotografiach na porcelanie, specjalności taty, opowiedzą: Anna Krupska, z domu Orłowska, Teresa Orłowska i Jerzy Orłowski.

Zapraszam,
Joanna Mielewczyk

Fot. JM i polska-org

REKLAMA

To może Cię zainteresować