Kamienice: "Foto-Słońce" - fotograf w powojennym Wrocławiu - odc. 300

fot. J.M. Kamienice/dolny-slask.org.pl
W poniemieckim, wyposażonym zakładzie fotograficznym w dzisiejszym hotelu Monopol, zaczął robić zdjęcia już jesienią 1945 roku.
Do klientów miał niezwykłe podejście. Na spóźnialskich czekał, biedniejszym robił fotografie bezpłatnie. A Wrocław był dla niego kryjówką. Uciekał, bo w Brześciu zaangażował się w działalność Armii Krajowej. Ale przeszłość go dogoniła.
I o tym także w najbliższych "Kamienicach". I o "porcelankach", czyli fotografiach na porcelanie, specjalności taty, opowiedzą: Anna Krupska, z domu Orłowska, Teresa Orłowska i Jerzy Orłowski.

Zapraszam,
Joanna Mielewczyk
Fot. JM i polska-org

REKLAMA
