AMERYKA POŁUDNIOWA: BOGOTA, BUENOS I POŁUDNIE BRAZYLII
mariasobol.com
Wróciła do Wrocławia tuż przed jubileuszem swojej mamy, chwilę później przyszła do Podróży z Radiem RAM i już planuje ponowny wyjazd. To będzie już czwarta wyprawa do Ameryki Południowej.
Maria zakochała się w Ameryce Południowej ze względu na mieszkających tam ludzi. Zafascynowało ją ich podejście do życia, m.in pasje Latynosów. Codzienność wypełniona jest tam muzyką i tańcem.
Ostatnio o Ameryce Południowej mówi się w mediach głównie w kontekście epidemii wirusa Zika.
- To realne zagrożenie, ale są też inne niebezpieczeństwa, o których trzeba pamiętać - mówi Maria Sobol.
Od gościa Podróży z Radiem RAM dowiedzieliśmy się też, jak można zaadaptować się w Ameryce Południowej i jaka jest codzienność niezwykłych miejsc Kolumbii. To kraj, który sprawia, że można lepiej zrozumieć "Sto lat samotności" i zetknąć się z kosmicznie wyglądającymi mieszkańcami: Indianami, którzy ubierają się cali na biało.
Różnice między krajami Ameryki Południowej są znaczne. Maria opowiadała o nich na przykładzie Kolumbii i Argentyny oraz Bogoty i Buenos Aires. W Bogocie, by w szczycie komunikacyjnym wsiąść do zatłoczonego autobusu, trzeba się bić. Buenos zawsze jest południowoamerykańską stolicą kultury.
Argentyna to nie tylko Buenos Aires. Brazylia to nie tylko Rio de Janeiro. W kraju samby i kawy Maria uczyła polskiego potomków polskich emigrantów
Jedne z ostatnich wrażeń Marii z podróży to uczestnictwo w karnawale w Rio. Pytaliśmy także, jak w Ameryce Południowej mogą sobie poradzić wegetarianie. Co ciekawe, Argentyńczycy nigdy nie jedzą na ulicy. Nawet czipsów. Kolumbia z kolei ulicznym jedzeniem stoi.
Zdjęcia z podróży i bloga możecie znaleźć pod adresem mariasobol.com. Czytelnicy i fani czekają już na kolejną wyprawę.
W kolejnych Podróżach z Radiem RAM gościć będziemy Pawła Skorupę, który także, gdy podróżuje, robi świetne zdjęcia. Można je podziwiać w Krzywym Kominie na wystawie "Asian Homo Faber".