Najwięcej wniosków do WBO z centrum

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 20.02.2017, 21:00
A|A|A

- Mamy nowe wydzielenia torowisk, mamy nowe wydzielenia buspasów, ale mamy też nowe projekty likwidacji wydzielonych torowisk i buspasów. Pikanterii sprawie może dodać to, że niektóre z tych projektów są składane przez tą samą osobę. 

Teraz czas na weryfikację, ewentualne błędy we wniosku będzie można poprawić. W czerwcu rozpoczną się konsultacje, a głosowanie zaplanowano na wrzesień. Do wydania jest 25 milionów złotych.

Po pierwszych analizach widać gdzie mieszkają liderzy pomysłów - mówi Katarzyna Szymczak-Pomianowska z biura partycypacji społecznej.

- Najliczniej reprezentowany był rejon numer 1 czyli centrum miasta - 84 projekty, najmniej projektów z rejonu 11 tam 19 projektów zostało złożonych. 

Projekty do końca maja będą weryfikowane. Największe szanse na realizację mają te, które dotyczą inwestycji i są zgodne z regulaminem oraz strategią miasta. Ewentualne błędy w dokumentacji będzie można poprawić. Ostateczną decyzję mieszkańcy podejmą we wrześniowym głosowaniu. WBO w tym roku to 25 milionów złotych.

Jeden z projektów zgłoszonych do WBO dotyczy dofinansowania piłkarskiego Śląska Wrocław - chodzi o wsparcie w wysokości miliona złotych.

W uzasadnieniu czytamy: 

Wrocławski Klub Sportowy Śląsk Wrocław jest chlubą miasta, związany z historią Wrocławia. W tym roku obchodzi 70-lecie istnienia, dlatego należy wesprzeć go w tym wysiłku. Ponadto wyniki rundy jesiennej wskazują, że drużyna zajmuje 13 miejsce w Ekstraklasie i jest blisko strefy spadkowej. Należy zadbać o lepszych zawodników, trenerów i oprawę. Obecne wysiłki głównych udziałowców wskazują, że dotychczasowe działania i środki finansowe nie są wystarczające i dodatkowy zastrzyk gotówki wspomógłby wrocławską drużynę. Projekt z pewnością mógłby liczyć na wsparcie kibiców.

REKLAMA

To może Cię zainteresować