Bakalie Wrocław
(fot. mat. prasowe)
19 sierpnia odbędzie się trzecia, wakacyjna edycja targów Bakalie Wrocław, w nowej, wyjątkowej lokalizacji – na dziedzińcu OVO WROCŁAW. Sierpniowa odsłona pod hasłem NATURA stawia na projekty związane z roślinami, kwiatami, drewnem, naturalnymi kosmetykami, dietą wegańską i wszystkimi projektami związanymi ze zdrowiem i ekologią. Oprócz wystawców będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach Jana Barby z tworzenia kosmetyków naturalnych i wyplatania makram pod okiem dziewczyn z Roślin i Projektmakramy. Szczegóły dotyczące warsztatów poniżej. Nie zabraknie też stałych partnerów – ekipy Food Think Tanku i wystawy interaktywnej Tomasza Hartmana pt. „Migrant – food language”.
Zapraszamy do posłuchania z organizatorką wrocłaskiej edycji targów, Aleksandrą Hamkało
WYSTAWCY:
Rośliny
Elementy
Kwiaciarnia Biała Róża
HUGBAG
Miód Czesława
Essences
Stolarnia Kartek
Jan Barba
All These Oldies
Formalistka
Dreamy
MAZZAL
Kuklafotografia
Kuźnia Skały
i inni
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:
Warsztaty Oczyszczanie | Bakalie Wrocław
Oczyszczanie skóry jest kluczowe dla jej zdrowia, utrzymania czystej i świetlistej cery oraz młodego wyglądu. Niestety panuje tendencja do zaniedbywania tego kroku w codziennej pielęgnacji. Dlatego postanowiliśmy, że na tych warsztatach skupimy się na oczyszczaniu cery, które przygotuje ją do dalszych etapów pielęgnacji. Pokażemy Wam jak przy pomocy ziół, olejów oraz olejków eterycznych stworzyć własne rytuały oraz jak bardzo przyjemny i aromaterapeutyczny jest to proces.
godzina: 12.00 - 14.30
koszt: 79 zł
zapisy: [email protected]
Warsztaty Plecenia Makram / Bakalie Wrocław
Warsztaty z plecenia makram, które poprowadzi Wiktoria – autorka wrocławskiego Projektmakramy. Nauczy Was tajemnych splotów, dzięki którym samodzielnie stworzycie oryginalny kwietnik.
godzina: 14:30–16:30
koszt: 100 zł
zapisy: [email protected]
Szczegóły w wydarzeniach.
WYSTAWA interaktywna „Migrant – food language” Food Think Tank | Tomasz Hartman
Projekt rozpoczęty podczas rezydencji artystycznej w Iranie w listopadzie 2017 roku. Jego celem jest zwrócenie uwagi na istotny kanał wymiany kulturowej jakim jest „język jedzenia”. Przemieszczając się, niezależnie czy jest to podróż, czy trwała migracja, musimy zadbać o podstawowe potrzeby. Jedną z nich jest pożywienie. W efekcie pierwszymi osobami, z którymi nawiązujemy kontakt w nowym miejscu, są najczęściej osoby trudniące się handlem lub gastronomią. Podczas naszych działań w Iranie, często bez możliwości komunikacji werbalnej staraliśmy się porozumieć przy pomocy jedzenia, zadając (często na migi) pytania: co jesz? Z czego to jest? Jak to przyrządzasz? Kto cię tego nauczył? Przy jakich okazjach się to przyrządza?
Koncepcję poznawania się przez jedzenie chcemy rozszerzyć na inne obszary. Za dalekosiężny cel projektu stawiamy sobie niwelowanie podziałów i różnic oraz promowanie postawy otwartej wobec przyjezdnych (niezależnie od tego skąd pochodzą). Historia uczy, że gościnność i otwartość wielokrotnie wzbogacały naszą kulturę i tradycję.
Gości odwiedzających wystawę zachęcamy do brania ze sobą własnych ulubionych przepisów, aby móc się nimi podzielić.
Wstęp: bezpłatny
Kontakt:
mail [email protected]
www http://targibakalie.pl/
fb https://www.facebook.com/bakaliewroclaw/