KoktajLOVE piątki z Radiem RAM: rozpoczęliśmy wakacje

Jan Pelczar | Utworzono: 24.06.2017, 08:29 | Zmodyfikowano: 24.06.2017, 08:29
A|A|A

a początku zapraszamy do Cherry przy Kuźniczej. W restauracyjnym ogródku w dwa ostatnie piątki czerwca stanie nasze letnie studio. Zachęcamy do odwiedzin, można tu spotkać prezenterów Radia RAM oraz wyjątkowych gości. Co tydzień zapowiadamy najciekawsze kulturalne wydarzenia weekendu, których we Wrocławiu wakacyjną porą nie brakuje.

Przekonaliście się o tym już w pierwszy piątek lata. Kilka godzin przed premierą najnowszego super-widowiska Opery Wrocławskiej odwiedził nas dyrektor Marcin Nałęcz-Niesiołowski. Zaprosił na "Fausta", ale i na przyszłoroczne „Nabucco”, superprodukcję, która ma zostać zrealizowana na Placu Wolności. Opera pierwszy sezon pod dyrekcją naszego gościa zakończy 28 czerwca, recitalem Ramona Vargasa, gwiazdy nowojorskiej Metropolitan Opera.


fot. M. Grotowski / Opera Wrocławska

W przestrzeni Wrocławia znów witają nas rzeźby Magdaleny Abakanowicz, w związku z otwarciem wystawy "Ślady istnienia" w galerii ART MAIN STATION by mia na Dworcu Głównym PKP. Po świecie Magdaleny Abakanowicz oprowadziła nas Magda Mielnicka z mia ART GALLERY. Opowiadała m.in o pozytywnych reakcjach wrocławian na monumentalne dzieła w przestrzeni miejskiej i szansach, by rzeźby pozostały na swoich miejscach jeszcze po zamknięciu wystawy, 25 sierpnia. 

Marta Czyż z Muzeum Architektury przyszła z zaproszeniem na premierę filmu dokumentalnego "Uzdrowisko Architektura Zawodzia". Rozmawialiśmy także o trwających na Przedmieściu Oławskim warsztatach „naprawczych”, które mają sprawić, że miejsca takie jak skwer przy Dąbrowskiego, czy otoczenie trzonolinowca, staną się przyjaźniejsze mieszkańcom. W samym muzeum można w lecie porównać na dwóch wystawach architekturę Tajwanu i Wrocławia. 

Tatiana Drzycimska z Wrocławskiego Teatru Współczesnego zaprosiła na spektakle "Skrzywienie kręgosłupa" i "Niewidzialny chłopiec", którymi scena kończy tegoroczny sezon. Na początek następnego zaplanowano powtórkę jednego z czytań festiwalowych. Hit Stref Kontaktu "Doppelganger" - z Adamem Ferencym, w reżyserii Jacka Poniedziałka powróci 2 i 3 września na życzenie publiczności. Pierwszą premierą sezonu 2017/18 będzie „Szaberplac. Moja miłość” Szymona Bogacza. Dramat napisany specjalnie dla WTW wyreżyseruje Tanja Miletić. 

fot. WTW, Maziarz/Rajter

Nie zapomnieliśmy także o ostatnim dniu roku szkolnego i początku wakacji. Dobrym miejscem, by zakończyć jedno, a rozpocząć drugie, wydał nam się wernisaż 15. Przeglądu Sztuki Survival, na który zapraszaliśmy. 

Zapraszamy także w kolejny piątek, 30 czerwca od 14:00 do 18:00 do plenerowego studia Radia RAM w Cherry Lounge & Restaurant  przy Kuźniczej 10. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować