KoktajLOVE piątki z Radiem RAM - byle do Sylwestra
fot. Joanna Mazurek
Od piątku do niedzieli w Przejściu Żelaźniczym trzecie i ostatnie w tego lata Święto Wrocławskich Artystów Rękodzieła "Ręki Dzieła Fest". Na kiermaszu jak zwykle można kupić unikalne przedmioty stworzone ręcznie przez wrocławskich twórców, pooglądać różne cuda i cudeńka, a także po prostu porozmawiać. O tym, co dokładnie jest do kupienia i zobaczenia opowiadała organizatorka imprezy z ramienia Fundacji Paliwo Artystyczne, Ania Jur.
wszystkie fot.facebook Ręki Dzieła Fest
Kolejne miejsce na Dolnym Śląsku, po latach poniewierki, odzyskuje dawny blask i piękno. Pałac Gorzanów położony jest w gminie Bystrzca Kłodzka, kilka kilometrów na południe od Kłodzka. W 2012 roku pałac przejęła Fundacja, której nadrzędnym celem jest ochrona i restauracja obiektu. W połowie września budynek zostanie udestępony zwiedzającym, a już od pewnego czasu prowadzi on działalność kulturalno-artystyczną. Najpierw Leon I Michał opowiedzieli sporo o samym pałacu, potem mówiliśmy o serii koncertów poprzedzających "Festiwal Hultaj", który za moment, od 14 do 16 września w dostojnych murach.
Jak sami zapowiadają; "trzy dni swawoli w Fundacja Pałac Gorzanów, łączące muzykę, teatr, warsztaty i sztukę z PAŁACEM! Organizatorzy - prawdziwi hultaje - zapraszają wszystkie hultajskie dusze do pałacu w Kotlinie Kłodzkiej, który zamienili dla Was w intrygującą przestrzeń performatywno-wystawową." Liczne koncerty, wystąpią m.in, Marcin Świetlicki i Świetliki, Babu Król z interpretacjami Stachury, Bajzel, S.I.E, Ślina, Wczasy, a także artyści znani z naszej anteny jak Buslav, Baasch czy Mery Spolsky. Warsztaty rzeźby z Tomaszem Bohdanowiczem, decoupage z Partycją Brzoskowską, malarstwa z Sylwią Stasko-Gromacką, rysunku pod kierunkiem prof.Andrzeja Kabata, czerpanie papieru/kompozycji z Anną Stefaniszyn. Także wystawy. TEATR w Gorzanowie, który wraca do murów pałacu po 160 latach z dramatem stacyjnym pt. „Kolacja z Holteiem - ONE” reż. Michała Noconia. Aktorzy przedstawią Państwu tytułowego ancymona w różnych odsłonach na całej festiwalowej scenerii. Dla uczestników Festiwalu przygotowano pole namiotowe i "wszelkie niezbędne sanitariaty mające zapewnić komfort i pachnienie lawendą" przez cały okres festiwalu. Koszt pola namiotowego wliczony jest w cenę biletu.
Sale czekają juz na widzów/fot.Piotr Bartyś
A na korytarzach prowadzone są prace renowacyjne/fot.Potr Bartyś
Sylwester na wrocławskim rynku? Dla każdego widza termin wydaje się odległy, ale taką imprezę przygotowuje się dużo wcześniej. W tym roku reżyserem widowiska jest, niegdyś nasz redakcyjny kolega, obecnie dalej dziennkarz ,konferansjer i wokalista Paweł Gołębski. Słuchacze Radia RAM dowiedzieli się jako pierwsi, co szykuje on na ten niezwykły wieczór. Dyskotekowa kula, wybieg przebiegający nad rynkowa fontanną, wielka orkiestra i uczczenie 40-tej rocznicy pojawienia się wielkiego przeboju "Y.M.C.A". Wszystkich tajemnic Paweł nam nie zdradził, ale już teraz wiemy, że szukuje sie naprawdę niezapomniany wieczór:)
fot.Joanna Mazurek
fot.CCO Public Domain
"Tajemnicze Stare Miasto", "Słynne Wrocławianki", "Z wizytą na Dworcu Nadodrze w 150.rocznicę jego powstania", "Wille elity dawnego Wrocławia", "Mroczny Wrocław - spacer z dreszczykiem", "Tajemnicze nocne miasto" czy "Tajemnice dworca dla najmłodszych" to tylko niektóre wycieczki po naszym mieście organizowane przez Hello Poland. Jak widać nie jest to kurc galop po najbardziej rozpoznawalnych zabytkach Wrocławia, ale spacery tematyczne koncentrujące się na jednym miejscu, temacie, fragmencie historii. Dlatego w dużej mierze przyciągają także Wrocławian. O tym, jakie tajemnice skrywa wciąż Wrocław przed nami, jego mieszkańcami, opowiedziały Małgorzata Strzelbicka i Iwona Stec.
Iwona Stec/fot.Joanna Mazurek
Małgorzata Strzelbicka/fot.Joanna Mazurek
fot.Hello Poland
fot.Hello Poland
Gospodarzem programu był Piotr Bartyś.