Umowa podpisana. Ruszył remont torowiska na Biskupin

Radio RAM, el, Beata Makowska | Utworzono: 25.07.2020, 14:41 | Zmodyfikowano: 25.07.2020, 14:48
A|A|A

fot. B. Makowska/ wroclaw.pl

Modernizacja torowiska wzdłuż ul. Olszewskiego, wraz z pętlą Biskupin, będzie kosztować 20 milionów złotych. Jak mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK, remont jest konieczny.

Tory na tym odcinku są w fatalnym stanie. Często dochodziło tam do wykolejeń składów tramwajowych, a prędkość, z jaką pojazdy mogły tamtędy jeździć wynosiła 10 km na godzinę. - Po remoncie będzie nowocześnie i ekologicznie. Szyny zostaną ułożone wśród trawy - zapowiada Krzysztof Surówka, prezes firmy wykonującej remont:

Przebudowane zostaną też perony przystankowe i przejazdy przez torowisko. Mieszkańcy nie kryją zadowolenia, że prace ruszyły.

Remont potrwa do końca października. Ruch zostanie tam jednak puszczony kilka tygodni wcześniej, tak aby prace nie kolidowały z powrotem studentów na uczelnie. 

Remont torowiska tramwajowego na ul. Olszewskiego będzie miał wpływ na kursowanie tramwajów. Trasy linii nr 2 i 10 zostaną skrócone do pętli tramwajowej na terenie zajezdni Dąbie. Tramwaje 1 i 4 będą kończyć trasę na pętli ZOO przy skrzyżowaniu ulic Wróblewskiego i Kopernika. Na wyłączonym z ruchu odcinku torowiska tramwajowego na ulicy Olszewskiego zostanie uruchomiona okresowa linia autobusowa 701, która będzie kursowała pomiędzy Halą Stulecia, a pętlą „Bartoszowice”. Pasażerowie, którzy skasują bilet jednorazowy w tramwaju linii 1, 2, 4 lub 10 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 701 na całej trasie przejazdu i odwrotnie.

WIĘCEJ: Rusza remont torów na Biskupinie

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować