Wszystko co najlepsze: Powrót króla

Łukasz Lorenc | Utworzono: 12.05.2022, 12:39 | Zmodyfikowano: 12.05.2022, 12:39
A|A|A

www.oklama.com

Minęły 4 lata od studyjnego krążka K.Dota pt. DAMN.W teledysku do The Heart Part 5 artysta wykorzystał technologię deep fake by jeszcze wyraźniej zaznaczyć liryczny przekaz utworu. Wciela się m.in. w Koby'ego Bryanta czy Nipsey'ego Hussle'a, z których stratą całkiem niedawno musiał się pogodzić. W serwisie Youtube klip dobija do 20 milionów wyświetleń:

Adres www.oklama.com możemy traktować jak „ekran pulpitu" Kendricka Lamara, na którym udostępnia nam kolejne foldery. Dowiadujemy się m.in., że spędził miesiące bez telefonu, czytał, pisał i nasłuchiwał - łapiąc ulotne myśli. Jego muzyka to nie klasyczny concious rap, choć w dużej mierze społecznie zaangażowany, zbudowany na doświadczeniach, opisujący stany zapalne w kulturowym systemie, w którym przyszło nam żyć. 

Miłość, strata i smutek zaburzyły moją strefę komfortu, ale promienie Boga przemawiają przez moją muzykę i rodzinę.

Podczas gdy świat wokół mnie ewoluuje, ja zastanawiam się nad tym, co jest najważniejsze. Nad życiem, w którym później wylądują moje słowa. 

Przyjmuje rolę wieszcza, a może nawet i bóstwa... a może nawet i chrystusowego męczennika (sugerując się okładką albumu) - przemawiającego nie tylko swoim głosem, ale i w metaforycznym znaczeniu całej ludzkości. Wielu uszczypliwych zarzuca mu nadużywanie swojej pozycji, samouwielbienia... ale umówmy się, jest znaczna różnica w tożsamości tych słów pomiędzy Lamarem, a np. Kanye Westem. Przemawia pewnie, bez ogródek, walcząc o sprawiedliwość, w dużej mierze skupiając się wokół społeczności osób czarnoskórych. 

Premiera „Mr. Morale & The Big Steppers” w piątek trzynastego. Przedpremierowy komentarz znajdziecie również w podcaście audycji Wszystko co najlepsze:

The Growth Eternal - Roden
Naliah Hunter - Forest Dark
Kendrick Lamar - FEAR.
Kendrick Lamar - LUST.
Kendrick lamar - The Heart Part 4
Kendrick Lamar - The Heart Part 5
BADBADNOTGOOD - Open Channels
King Garbage - Busy On A Saturday Night
Charles Webster - Music (Jazzuelle's Retro Rhapsody)
Soshi Takeda - Same Place, Another Time
Axel Boman ft. Bella Boo - Nowhere Good
Adam BFD - Rose
Overmono - Phosycon
Anthony Naples & Dj Python - Entoure
Funky Qla & DJ LAG - Lift Club
DJ Lag ft. Omagoqa - New Wave
Floating Points - Grammar
DJ Stingray 313 - Image Search
DJ Stingray 313 - No Knock
DJ Stingray 313 - Remote Viewing
Ozel AB - Beneath the Eye of the Rye
They Hate Change ft. DJ GAY-Z - From the Floor
Earth Trax - Splash

REKLAMA

To może Cię zainteresować