Radio RAM na Made in Wroclaw 2024
fot. Anna Mikołajczyk
W obliczu powodzi, która dotknęła wielu mieszkańców Dolnego Śląska, rośnie znaczenie wiedzy i technologii, które mogą pomóc w zapobieganiu takim kryzysom. Dlatego uwaga organizatorów skupi się na tym, jak najlepiej wykorzystać możliwości, które istnieją, by móc zabezpieczyć się na przyszłość.
Mierząc się z kryzysem, ważne są też działania tu i teraz, dlatego cały dochód ze sprzedaży biletów na konferencję zostanie przeznaczony na pomoc dla powodzian. 24 października na strefę wystawienniczą – jak zawsze – będą mogli wejść bezpłatnie wszyscy sympatycy technologii.
Made in Wroclaw to przede wszystkim przestrzeń do otwartej wymiany myśli, doświadczeń i inspiracji. W tym roku szczególnie mocno będziemy myślami z tymi, którzy ucierpieli w wyniku powodzi jaka przetoczyła się przez region. Współczesny świat stawia przed nami wiele wyzwań – zmiany klimatyczne, konflikty, pandemie. Tylko razem możemy sprawić, że z tych trudnych doświadczeń wyjdziemy silniejsi. Wspólna refleksja, współpraca oraz wsparcie to filary, które pozwalają nam budować przyszłość opartą na solidnych fundamentach – mówi Magdalena Okulowska, prezeska Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, organizatora wydarzenia.
Na tegorocznym Made in Wroclaw między 10:00 a 14:00 pojawimy się ze studiem mobilnym, a rozmowy z ekspertami poprowadzi Łukasz Lorenc:
Paweł Kiszczak ze SpeakLeash Foundation o polskim modelu językowym sztucznej intelogencji LLM Bielik, czyli o technologii Made in Poland, a w dużym stopniu także Made in Wroclaw.
Magdalena Okulowska, prezeska Agencji Rozwoju Aglomeracji o idei Made in Wroclaw i premierze raportu pt. Potencjał badawczo-rozwojowy w aglomeracji wrocławskiej.
Kamil Pelcer z Useme (platforma, dzięki której. legalnie wystawisz fakturę bez firmy) i Adrian Podgórny Green Sequest (startup, który opracowuje metodę usuwania CO2 z powietrza przy pomocy technologii przyspieszonego wietrzenia skał) o projektach wspierających lokalną społeczność.
Agnieszka Siennicka z Uniwersytetu Medycznego, odpowie na pytanie dlaczego nauka i biznes poszukują polawspółpracy, a świat akademicki otacza się nowymi technologiami
Krzystof Bober i Anna Maruszewska z Solventum między innymi o rozwiązywaniu problemów w branży opieki zdrowotnej
Wiodącymi tematami będą: potencjał naukowo-badawczy Dolnego Śląska w kontekście wyzwań i potrzeb regionu oraz rola edukacji w odpowiedzi na dynamicznie zmieniające się wymagania rynku pracy, związane z transformacją energetyczną, technologiczną i logistyczną. Sztuczna inteligencja, big data, automatyzacja stawiają przed każdym pokoleniem nowe wyzwania w zakresie kompetencji. Jak wspierać rozwój talentów w erze cyfrowej? Jak budować i utrzymać konkurencyjność w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym? To kluczowe pytania, na które będą odpowiadać eksperci.