Adam Cywka i Jagoda Szelc gwiazdami Strefy Kina Radia RAM

Jan Pelczar | Utworzono: 28.09.2017, 10:08 | Zmodyfikowano: 28.09.2017, 10:08
A|A|A

zdj.Radosław Bugajski

Adam Cywka będzie gościem Strefy Kina Radia RAM po 16:00. Porozmawiamy o drugoplanowej kreacji wujka, który ma żart na każdą okazję, oraz sobotnich podwójnych powodach do świętowania podczas Gali Festiwalu w Gdyni. Plan „Cichej nocy” był dla aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu okazją do spotkań po latach: z Arkadiuszem Jakubikiem, z którym studiowali na sąsiednich rocznikach PWST we Wrocławiu i pracowali w naszej rozgłośni, oraz z Piotrem Domalewskim. Reżyser nagrodzonego Złotymi Lwami filmu był jako aktor na gościnnych występach w Capitolu. 

Objawieniem tegorocznego FPFF, na którym, wedle słów przewodniczącego jury Jerzego Antczaka, dokonała się zmiana warty, była Jagoda Szelc. Jak powstawał jej pełnometrażowy debiut „Wieża. Jasny dzień” i czym dla wrocławianki było siedmiodniowe pasmo sukcesów na Festiwalu? Tego dowiecie się z wywiadu przeprowadzonego w Teatrze Muzycznym w Gdyni, który na antenie po 15:00. 

zdj. Mateusz Ochocki, FPFF

Strefę Kina rozpocznie po 14:00 relacja podsumowująca FPFF, później przejdziemy do ostatnich premier września. Premierą tygodnia będzie „Linia życia”. Robert Gonera zada kolejne pytanie w konkursie Wroclavii. W Strefie Kina do wygrania są zaproszenia do nowego Cinema City w nowej galerii handlowej w centrum miasta. 

Po 17:00 muzyczne wspomnienia z Gdyni, podsumowanie trzeciego sezonu Twin Peaks i rozmowa z okazji rozpoczętego w Kinie Nowe Horyzonty cyklu Si Senior. W Strefie Kina będzie też, jak co tydzień, recenzja. Tym razem filmu „Ptaki śpiewają w Kigali”. 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować