Ruch-Śląsk 1:2. Dwie twarze Śląska

Radio RAM | Utworzono: 11.11.2008, 14:03 | Zmodyfikowano: 12.11.2008, 11:03
A|A|A

(Fot. Dawid Gaszyński / sportall.pl)

Po pierwszych 45 minutach nikt chyba nie spodziewał się, że Śląsk może to spotkanie wygrać. Wrocławianie w pierwszej połowie skupieni byli głównie na obronie dostępu do własnej bramki, co świetnie czynili bezbłędni Piotr Celeban i Dariusz Sztylka. Przewagę mieli jednak gospodarze, którzy raz za razem próbowali zagrozić bramce Śląska.

Po przerwie na boisku zaprezentowała się jednak zdecydowanie inna drużyna, mimo że trener Ryszard Tarasiewicz wstrzymał się z przeprowadzeniem zmian. Śląsk grał jednak świetnie, a przede wszystkim skutecznie. W 50. minucie wrocławianie przeprowadzili kapitalną akcję. Sebastian Mila zagrał do Krzysztofa Ostrowskiego, który dośrodkował wprost na głowę Tomasza Szewczuka, a najskuteczniejszy w tym sezonie zawodnik Śląska umieścił piłkę w siatce.

8 minut później było już 2:0. Najlepszy na boisku Janusz Gancarczyk minął z dziecinną łatwością obrońców Ruchu i sprytnie przerzucił piłkę nad interweniującym Krzysztofem Pilarzem. Chwilę potem powinno być już po meczu, ale Mila nie trafił z trzech metrów do pustej bramki.

A tak doszło do emocjonującej końcówki, bo w 68. minucie po jednym z nielicznych błędów wrocławskich obrońców kontaktową bramkę dla Ruchu zdobył Marcin Zając.

Napór gospodarzy był coraz większy, ale ich akcje rzadko zagrażały bramce Śląska, który wciąż groźnie kontrował. Idealnej szansy na podwyższenie rezultatu nie wykorzystał Janusz Gancarczyk, który w sytuacji sam na sam z Pilarzem zamiast strzelać postanowił minąć Pilarza, któremu udało się obronić strzał wrocławskiego pomocnika.

Ruch atakował do końca, ale mądrze broniący się Śląsk nie pozwolił sobie na odebranie trzech punktów. Drużyna Ryszarda Tarasiewicza po raz drugi w tym sezonie wróciła z Górnego Śląska z tarczą

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 1:2 (0:0)
Zając 68 - Szewczuk 50, Janusz Gancarczyk 58

Ruch Chorzów: Pilarz - Grzyb, Grodzicki, Sadlok, Nykiel - Zając, Scherfchen (54' Sobczak), Pulkowski (82' Balaż), Baran, Brzyski - Ćwielong (64' Jezierski).

Śląsk Wrocław: Banaszyński - Wołczek, Celeban, Sztylka (59' Wójcik), Pawelec - Ostrowski (85' Marek Gancarczyk), Dudek, Mila (76' Sotirović), Łukasiewicz, Janusz Gancarczyk - Szewczuk.