MOST SZPIEGÓW W STREFIE KINA
Tom Hanks i Steven Spielberg na planie we Wrocławiu
W najbliższy weekend pierwsi widzowie zobaczą "Most szpiegów" - wrocławski film Stevena Spielberga. W piątek wieczorem na przedpremierowy pokaz zapraszają nowy Helios w Bielanach Wrocławskich oraz Cinema City Korona. Pozostałe multipleksy organizują seanse w sobotę i niedzielę. Radio RAM poleca zaś specjalny seans w Multikinie Arkady - w piątek 3 grudnia obejrzymy "Most szpiegów" wspólnie podczas urodzinowego seansu. Szczegóły: TUTAJ
Już w czwartek 19 listopada w Strefie Kina opowiemy o tym, jak powstawał "Most szpiegów" i jakie są pierwsze recenzje wrocławskiego filmu Stevena Spielberga.
Zaprosimy także na Tydzień Filmów Niemieckich.
W programie nie zabraknie premierowych hitów - finału "Igrzysk Śmierci", "Slow West" z Michaelem Fassbenderem oraz filmu Angeliny Jolie i Brada Pitta "Nad morzem".
Zobaczcie oficjalny zwiastun Bridge of Spies, na którym widać także nasze miasto:
O pracy ekipy Stevena Spielberga pisaliśmy kilka razy. W listopadzie ubiegłego roku filmowcy pojawili się na ulicy Mierniczej i pobliskim fragmencie ul. Komuny Paryskiej. Kręcone były tam sceny m.in. z Tomem Hanksem, który przyjechał do Wrocławia.
Film Stevena Spielberga to thriller szpiegowski z czasów zimnej wojny. Historia Francisa Gary’ego Powersa, pilota, którego samolot w 1960 roku zestrzelili Rosjanie. Bohater filmu - prawnik James Donovan, który wynajęty przez CIA negocjuje z Rosjanami uwolnienie pilota. W obsadzie gwiazdy: Tom Hanks, Mark Rylance, Amy Ryan, Alan Alda i Eve Hewson. Autorami scenariusza są Joel i Ethan Coenowie na podstawie oryginalnego tekstu Matta Charmana, a zdjęć Janusz Kamiński. Muzykę skomponuje Thomas Newman, który zastąpi Johna Williamsa wycofującego się z projektu z powodów zdrowotnych.
„Bridge of Spies” był kręcony we Wrocławiu w listopadzie ubiegłego roku. Ulice Kurkowa, Ptasia, Mennicza grały Berlin z czasów Zimniej Wojny. We Wrocławiu kręcono też kluczową scenę wymiany więźniów na moście Glienicke na rzece Haweli, gdzie w czasie zimnej wojny przebiegała granica między Berlinem Zachodnim i Wschodnimi Niemcami. Tam właśnie 10 lutego 1962 nastąpiła pierwsza wymiana szpiegów między supermocarstwami. USA zwolniły wtedy radzieckiego szpiega pułkownika Rudolfa Abla w zamian za pilota Francisa Gary’ego Powersa. (Wroclaw.pl) |