Survival i Front Wizualny

Jan Pelczar, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 21.06.2018, 17:13 | Zmodyfikowano: 21.06.2018, 17:13
A|A|A

- W tym roku interesowało nas także zagadnienie opuszczonego od lat budynku pałacowego, jako swoistego kapitału, zarówno w rozumieniu współczesnej wartości finansowej obiektu, jak i w rozumieniu dobra kultury czy kapitału intelektualnego, dla którego przez wiele lat budynek był ważnym zapleczem - do 2013 roku mieściły się tu zbiory i administracja Biblioteki Uniwersyteckej - mówi Anna Stec, jedna z kuratorów Przeglądu.

Zarówno ze względu na historię budynku, jego wieloletnie przeznaczenie (siedziba Commerzbanku), jak i na obecną wartość (w rozumieniu dobra kultury, ale i dobra finansowego), hasłem i tematem tegorocznej edycji Przeglądu jest właśnie „Kapitał”.

Tegoroczny Survival będzie też prrzedsmakiem lipcowych Nowych Horyzontów.  Zobaczymy trzy filmy, prezentowane jako prolog Frontu Wizualnego, eksperymentalnej części festiwalu filmowego, w której przenikać będą się kino i sztuka.  Na przedsmak Frontu Wizualnego w najbliższy poniedziałek, 25 czerwca, podczas 16. Przeglądu Sztuki SURVIVAL we Wrocławiu wybrano pokazy "Samokrytyki burżuazyjnego psa" Juliana Radlmaiera, "Zjazdu absolwentów" Anny Odell i premiera "Ach gdy tak błądzę" Agaty i Piotra Bartos.

O Froncie Wizualnym, a także nowej odsłonie Nocnego Szaleństwa Nowych Horyzontów, opowiadał w Strefie Kina Radia RAM Stanisław Abramik:

REKLAMA

To może Cię zainteresować