Maskotki Hydropolis odwiedziły małych pacjentów z Przylądka Nadziei USK

PP, inf. prasowa | Utworzono: 30.04.2020, 15:05 | Zmodyfikowano: 30.04.2020, 15:05
A|A|A

fot. materiały prasowe

Rekin, Ośmiornica i ich opiekun – Szalony Naukowiec zdecydowali się ćwiczyć na świeżym powietrzu. Miejsce, które wybrali nie było przypadkowe. W czwartek 30 kwietnia, zachowując wszystkie aspekty bezpieczeństwa, wybrali się do Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Ośrodka, który wspiera i leczy dzieci walczące z rakiem. Była gimnastyka, a także tańce. Pod kliniką przechadzali się także 3-metrowi szczudlarze z grupy artystycznej Bagienne Świetliki w bajkowej scenerii baniek mydlanych. Załoga Hydropolis skorzystała także z możliwości i wykonała eksperyment z wykorzystaniem suchego lodu. Wydarzeniu z okiem przyglądali się mali pacjenci wrocławskiej klinki, a zmagania maskotek i szczudlarzy wywoływały salwy śmiechu i radość wśród dzieci.

To piękny gest ze strony pracowników Hydropolis i grupy artystycznej Bagienne Świetliki. W pokonaniu ciężkiej choroby równie ważne jak medycyna i opieka lekarska, są pozytywne nastawienie i dobra kondycja psychiczna. Dzięki Rekinowi, Ośmiornicy oraz szczudlarzom nasi mali podopieczni mogli na chwilę oderwać się od codziennych trosk. Maskotki wywołały szeroki uśmiech na ich twarzach! Bardzo im za to dziękujemy – mówi prof. Alicja Chybicka, kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

„Hydropolis charytatywnie” to projekt, który z sukcesem prowadzony jest od ponad roku. Podopieczni fundacji, szpitali, towarzystw i świetlic środowiskowych biorą udział w warsztatach prowadzonych przez przewodników i przewodniczki wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie. W zeszłym roku załoga Hydropolis spotkała się z niemal tysiącem dzieci i młodzieży, którzy nie mają szans na udział w zajęciach organizowanych stacjonarnie w centrum.

To nie pierwsza nasza wizyta w klinice „Przylądek Nadziei”, choć tym razem bardzo szczególna, bo sytuacja małych pacjentów jest jeszcze trudniejsza niż zwykle – wyjaśnia Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław.

Aktualne zagrożenie epidemiczne ograniczyło dotychczasowe działania centrum wiedzy o wodzie. Wystawa jest zamknięta, Hydropolis nie prowadzi też zajęć laboratoryjnych i warsztatów w terenie.

REKLAMA

To może Cię zainteresować