Uwaga, rodzice. Kalendarium rekrutacji do żłobków [TERMINY]

Radio RAM, BT, mat. prasowe | Utworzono: 04.05.2021, 13:58 | Zmodyfikowano: 04.05.2021, 13:58
A|A|A

fot. mat. prasowe

- We Wrocławiu na miejsce w żłobku, od września 2021 zapisanych jest 2100 maluchów, których oboje rodzice pracują i 607 dzieci, których tylko jeden albo żadne z rodziców nie pracuje. Będziemy mieli dla nich w placówkach publicznych i niepublicznych, z dofinansowaniem ponad 3 tys. miejsc. Wyniki rekrutacji ogłosimy 1 lipca - informuje Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

Obecnie trwa wiosenno-letnie nabór na miejsca wolne od 1 września 2021 roku. W czasie tego naboru trzykrotnie wstrzymywane będzie przyjmowanie wniosków, by przeprowadzić prace w systemie rekrutacyjnym.

Pierwsza przerwa będzie miała miejsca w dniach 6 – 24 maja i będzie przeznaczona na aktualizację danych – wprowadzanie do systemu informacji o nowych żłobkach, aktualizacji grup wiekowych, przynoszenie dzieci z kontynuacji do nowych grup wiekowych . Od 25 maja rodzice zobaczą stan wolnych miejsc na 1 września, oraz swoją pozycje na liście oczekujących.

Druga przerwa - 8 czerwca wstrzymana zostanie możliwość logowania się do systemu po raz drugi. W tym czasie system będzie przydzielał miejsca oczekującym w taki sposób, by jak największa liczba dzieci została zakwalifikowana.

Wyniki kwalifikacji będą znane 1 lipca, do 8 lipca rodzice będą mieli czas na złożenie dokumentów a do 16 lipca czas na podpisanie umowy.

Trzecia przerwa - ostatnia w działaniu systemu od 9 do 15 lipca przywróci system do trybu rekrutacji ciągłej. Rekrutacja ciągła - We Wrocławiu rekrutacja do żłobków prowadzona jest w sposób ciągły. Wnioski o przyjęcie można składać przez cały rok. Również przez cały rok przydzielane są dzieciom miejsca. Wyjątkiem jest okres wiosenno-letni, podczas którego jednocześnie przydzielana jest duża liczba miejsc wolnych od września, uwalnianych przede wszystkim przez dzieci idące do przedszkoli i zmieniające grupy w żłobkach. Aby przeprowadzić ten nabór system rekrutacyjny musi zostać zaktualizowany o informacje o wolnych od września miejscach, nowych żłobkach i grupach.

Szczegóły dotyczące rekrutacji do wrocławskich żłobkowi i klubów dziecięcych z finansowaniem lub dofinansowaniem znajdziecie tutaj.

REKLAMA

To może Cię zainteresować