Śląsk zremisował ze Stalą, ale utrzymał się w ekstraklasie

WK, PAP | Utworzono: 15.05.2022, 18:11 | Zmodyfikowano: 15.05.2022, 18:11

19:30

Zakończyło się już spotkanie Wisły Kraków z Radomiakiem. Biała Gwiazda przegrała 2:4, co oznacza, że nie ma już szans przegonić wrocławian w tabeli. Tym samym piłkarze Śląska mogą spać spokojnie, bo w kolejnym sezonie zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

18:00

Stal mogła zacząć spotkanie od wysokiego „C”. W 2. minucie, po strzale Macieja Domańskiego piłka odbiła się o poprzeczki.

Ta sytuacja najwyraźniej pobudziła do ataków graczy ze stolicy Dolnego Śląska. Zdobyli gola w 16. minucie. Wówczas świetne podanie z głębi pola otrzymał Dennis Jastrzembski. Będąc w polu karnym zagrał na prawo, do dobrze ustawionego Roberta Picha, który umieścił piłkę w siatce.

Przy wyniki 0:1 mielczanie długimi okresami mieli inicjatywę, ale nie znaleźli dobrego pomysłu jak ją wykorzystać. Najbliżsi wyrównania w pierwszej połowie byli w 29. min. Wówczas, po rzucie rożnym, powstało olbrzymie zamieszanie w polu karnym Ślaska, ale strzał Marcina Flisa został zablokowany.

Druga połowa stała pod znakiem zdecydowanej przewagi mielczan. Jednak i Śląsk miał trzy dogodne okazje do zdobycia gola, w tym dwa razy za sprawą rezerwowego Fabiana Piaseckiego. Za pierwszym razem - 62. min. - w ostatniej chwili sytuację uratował obrońca Stali, zaś w 79. min. wspomniany gracz z Wrocławia strzelił w słupek. Z kolei w 68. min. uderzenie z bliska Picha obronił Mrozek.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 0:1 Mateusz Matras popisał się celną „główką”.

PGE FKS Stal Mielec - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)