Restauracja projektu Maxa Berga pojawi się przy Hali Stulecia. Ruszyły przygotowania

Radio RAM, MC, Beata Makowska | Utworzono: 04.10.2021, 08:54 | Zmodyfikowano: 04.10.2021, 08:56
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

Hala Stulecia coraz bardziej będzie przypominać obiekt który zaprojektował Max Berg. Właśnie trwają prace nad odtworzeniem restauracji w kompleksie Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Już w 1910 roku zaplanowano wybudowanie dużej restauracji, a jej lokalizację wskazał Max Berg – i to on ostatecznie zaprojektował ten obiekt. -Restauracja Tarasowa zostanie teraz odtworzona – oczywiście z zachowaniem historycznego charakteru, ale i z dużym ładunkiem nowoczesności, mówi Aleksander Czerwonka Jabłoński projektant obiektu.

- W całości przeszklony lokal nie ma dosłownie ani jednej ściany. Musieliśmy osadzić współczesny projekt w historycznym kontekście tego miejsca, co było największym wyzwaniem, mówi Aleksander Czerwonka Jabłoński projektant obiektu:

- Restauracja Tarasowa będzie opierała swoje menu o produkty regionalne, wspierając lokalnych rolników i producentów, dodaje prezes Hali Stulecia Jakub Grudniewski.

Ze względu na ochronę wynikającą z wpisania obiektu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO architekci nie mogą wprowadzić żadnych modyfikacji.

REKLAMA

To może Cię zainteresować