Bez wstydu. Karolina Rogaska o sekspracy w Polsce

Łukasz Lorenc | Utworzono: 12.05.2022, 15:34 | Zmodyfikowano: 12.05.2022, 15:34
A|A|A

mat. prasowe

W czerwcu 2018 roku w warszawskim klubie go-go pojawiła się nowa dziewczyna. Tańczyła dla klientów i bawiła ich, rozmawiała z innymi pracownicami. Koleżanki nie wiedziały, że jest dziennikarką rozpoczynającą właśnie pracę nad reportażem o polskim świecie sekspracy. Pytania, które postawiła sobie na początku – kto pracuje w Polsce i świadczy usługi seksualne? jak te osoby postrzegają swoje zajęcie? – zaprowadziły ją na plan filmu porno, do klubu swingersów, przed internetowe sekskamerki i na spotkania z kobietami do towarzystwa. Poznani tak bohaterowie i bohaterki książki opowiedzieli jej o swoim życiu, wyborach i trudnej relacji ze społeczeństwem. Mówili otwarcie, szczerze i prosto w oczy. Bez wstydu, chociaż właśnie tego się od nich oczekuje.

Odważny i bezkompromisowy reportaż Karoliny Rogaskiej to nowe spojrzenie na osoby, które oceniamy zbyt łatwo i bezlitośnie. To ćwiczenie z empatii pokazujące, jak daleko jesteśmy zdolni posunąć się w próbie zrozumienia drugiego człowieka. To wreszcie wciągająca opowieść, w której znaleźć można odpowiedzi na pytania, które wstydzimy się zadawać.

O reportażu Bez wstydu. Sekspraca w Polsce czyli m.in. edukacji seksualnej, uprzedzeniach i społecznym wykluczeniu – rozmawiamy z autorką w Półce z książkami:

Premiera na antenie Radia RAM w poniedziałek po godzinie 11:00 (16.05.2022). Do usłyszenia!

Karolina Rogaska – reporterka specjalizująca się w tematach równościowych. Autorka odważdnych reportaży wcieleniowych i akcji społecznych. Publikowała w Onecie, Wirtualnej Polsce, Dużym Formacie i Newsweeku. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować