PANTO w RAM-ie: Oscary

Jan Pelczar | Utworzono: 11.03.2026, 16:10 | Zmodyfikowano: 11.03.2026, 16:10
A|A|A

zdj. Mateusz Łapot

W 2011 roku film „The Artist” – czarno-biały, niemy – zdobył Oscara dla najlepszego filmu. Opowiadał o aktorze, który nie potrafi odnaleźć się w czasach dźwięku. Cały film był jak wielka pantomima – czuła, wzruszająca, zabawna. Widzowie na całym świecie przypomnieli sobie, jak wiele można powiedzieć ruchem. To dowód, że pantomima wciąż działa – i to w wielkim stylu. Połączeń Pantomimy z Oscarami jest więcej, o czym opowiedziała nam Agnieszka Charkot:

REKLAMA

To może Cię zainteresować