Koronawirus. 17 nowych zakażonych. To medycy i pacjenci szpitala

Elżbieta Osowicz, GN | Utworzono: 24.03.2020, 22:15 | Zmodyfikowano: 24.03.2020, 23:15
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

Rzecznik marszałka Michał Nowakowski potwierdza, że łącznie w tym szpitalu zakażone są 22 osoby (z czego 16 to personel medyczny, a pozostali to pacjenci oddziału pulmonologicznego).

Kilkunastu pacjentów tego oddziału zostało wieczorem przetransportowanych specjalnymi ambulansami do izolatorium w Obornikach Śląskich. Oddział w szpitalu przy Grabiszyńskiej został zdezynfekowany. Źródłem zakażenia mógł być pacjent, który był leczony w tej placówce, ale 16 marca bez objawów opuścił szpital. Kilka dni później poczuł się źle, a badania potwierdziły u niego koronawirusa. W tej sytuacji na kwarantannę wysłano 51 osób, prawie połowa z nich jest pozytywna, nie wszyscy już mają wyniki.

W ostatniego raportu wojewody dolnośląskiego wynika, że gwałtowanie wzrosła liczba osób hospitalizowanych. Według wieczornych danych w szpitalach w regionie w było 226 osób, to o ponad sto więcej niż dzień wcześniej. Kwarantannę lub nadzór epidemiologiczny ma ponad 7 tysięcy osób w regionie. W sumie potwierdzone przypadki zakażenia to 134 osoby.

REKLAMA

To może Cię zainteresować