Lenda/Kozub i EEMEE w MuzWro [POSŁUCHAJ]

Maciek Szabatowski | Utworzono: 02.06.2021, 12:19 | Zmodyfikowano: 02.06.2021, 12:33
A|A|A

Lenda/Kozub fot. Wiktor Franko

Autorzy najbardziej chyba zaraźliwego wrocławskiego singla ostatnich miesięcy naszymi gośćmi w pierwszej godzinie MuzWro. Słuchamy dziś wspólnie ich najnowszej EPki zatytułowanej "Zabawa w dom".

18:00 LENDA/KOZUB

LENDA/KOZUB to debiutujący synth popowy duet, w skład którego wchodzi młode małżeństwo wiecznych dzieciaków lat 90-tych. Tworzą go: Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub. Dwójka młodych muzyków, których połączyła wspólna pasja i scena, gdzie rozpoczęła się przygoda duetu. I choć każde z osobna może pochwalić się bogatą historią muzyczną, wieloma nagrodami i doświadczeniem scenicznym, grając już od kilkunastu lat w różnych projektach i jako solowi artyści, to tak naprawdę dopiero w 2021 roku światło dzienne ujrzał autorski materiał duetu w języku polskim, wyprodukowany we współpracy z Marcinem Borsem.W 2019 r. podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA 2020, wystąpili z autorskim materiałem i poza I miejscem, zdobyli także Nagrodę Specjalną Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, zaproszenie do II etapu Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz nominację do 56. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, na którym kilka miesięcy później zwyciężyli.

PAULINA LENDA
Wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Dwukrotna finalistka „Szansy Na Sukces” oraz finalistka pierwszej edycji programu „Mam Talent”, gdzie dała się poznać szerszej publiczności jako 15-latka. Pracę nad autorskim materiałem rozpoczęła w hiszpańskim Funkorama Studio z Carlo Coupe z Madrytu i Ola Onabule z UK. W 2009r. została zaproszona na wydawnictwo „Cafe Fogg 2”, a gościnnie pojawiła się także u boku Macieja Maleńczuka (na albumie „Psychodancing 2”). Laureatka wielu muzycznych festiwali w Polsce.PIOTR KOZUB
Multiinstrumentalista, autor muzyki oraz tekstów, producent, aktywnie koncertujący na arenie polskiej, jak i międzynarodowej (m.in. International Blues Challenge 2017 w Horsesns, Eutin Blues Alive 2017). Dotychczas reprezentował nasz kraj w USA, Dani, Niemczech, Czechach.

W 2017r. odbyła się premiera płyty „Bright&Brave” ówczesnego duetu Manfredi&Johnson, którego był liderem, autorem tekstów i muzyki. W 2018r. wraz ze swoją żoną, jako duet Our House By The Lake, dzięki platformie crowdfundingowej, wydali autorską EP-kę „Almost There”.


19:00 EEMEE (SZYMON PADUSZYŃSKI)

EEMEE to autorski projekt Szymona Paduszyńskiego, którego doskonale we Wrocławiu znamy z występów w formacjach Neony, Hello My Sunshine, Jamal, czy ze współpracy z Krzysztofem Zalewskim.


 
EEMEE (czyt. IMI) – “pięcioliterowe słowo/dźwięk wyrażające każdą znaną emocję w jednej chwili. Może oznaczać ból, przyjemność, strach, szczęście, smutek… Wszystko.” ~Urban Dictionary.
 
Z Szymonem na wspólne odsłuchy jego solowego, mocno gitarowego grania umawialiśmy się już parokrotnie. W najnowszym programie sztuka ta się nam w końcu udała. ;) Dodam tylko, że skupiliśmy się w na kompozycjach, które powstały w ramach LIVE SESSION EP. Całość zarejestrowana została podczas sesji na żywo w Radiu Opole. W obu godzinach zaprezentowaliśmy dodatkowo po jednym "Szybkim Strzale z Polski", czyli nowości z polskiej sceny muzycznej. Porozmawialiśmy także przez chwilę z nową wrocławską formacją Van Cyklop.POSŁUCHAJ CAŁOŚCIUdanych odsłuchów!
Maciek Szabatowski 

REKLAMA

To może Cię zainteresować