Radio na Czterech Łapach! Odwiedziliście nas przy Karkonoskiej

RW, jp, bm, mg, hm, łl | Utworzono: 14.12.2025, 10:08 | Zmodyfikowano: 14.12.2025, 13:08
A|A|A

zdj. Henryk Mamica-Hüsken

Już kilka minut przed godziną 9:00 do siedziby Radia Wrocław przyszli pierwsi słuchacze, aby zwiedzić naszą rozgłośnię i wesprzeć potrzebujące czworonogi. Trwa finał naszej Akcji Radio na 4 łapach. Do godziny 13:00 można było przychodzić - także ze zwierzętami. Jak powiedzieli nam pierwsi goście – trzeba pomagać potrzebującym czworonogom:

Najpopularniejszym wsparciem było jedzenie dobrej jakości

 

Radio na Czterech Łapach

"Radio na Czterech Łapach" czyli dzień otwarty w siedzibie Radia Wrocław i Radia RAM przy Karkonoskiej 10, to nasza coroczna akcja pomocy czworonożnym mieszkańcom dolnośląskich schronisk. W tym roku postanowiliśmy jednak rozpocząć zbiórkę już 1 grudnia. 

Zwieńczeniem dwutygodniowej zbiórki był dzień otwarty, 14 grudnia między godz. 9.00 a 13.00. Tego dnia otworzyliśmy dla was drzwi naszych rozgłośni. Mogliście zajrzeć do nowoczesnych studiów nagraniowych, newsroomów i radiowego muzeum, a także spotkać swoich ulubionych dziennikarzy, którzy z przyjemnością pokazali Wam, jak wygląda praca radia od kuchni.

Potrzebujący, którzy nie mają głosu

36 psów, 25 kotów, ponad 40 zwierząt gospodarskich, a także liczne dzikusy znalazły schronienie w ośrodku rehabilitacji zwierząt Okiem Wilka w Łazach, którą wesprzemy w naszej akcji. - Placówka jest prowadzona przez wolontariuszy i potrzeby są ogromne - mówi Katarzyna Hirszfeld jedna z założycielek organizacji.

- Oprócz takich typowych potrzeb, jak w każdej organizacji, czyli jedzenia dobrej jakości, środków opatrunkowych czy środków chemicznych do sprzątania u zwierząt, bardzo chętnie przyjmiemy każde ręce do pracy. Jeżeli macie ochotę porobić coś dla zwierzaków, to u nas ma pewno się odnajdziecie - dodaje.

Zebrane dary trafią też między innymi do schroniska dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej. - Codzienność naszych czworonogów jest bardzo trudna, mimo że robimy wszystko aby im pomóc – mówi Klaudia Rynkiewicz, wolontariuszka schroniska w Dłużynie Górnej.

- Niestety nasze schronisko się starzeje, z wiekiem pojawiają się także choroby u zwierząt. Dlatego w tym momencie najbardziej potrzebujemy specjalistycznych karm, takich jak karma gastro dla wrażliwych żołądków, karma dla psów z alergiami, czy karma dla psów z chorą trzustką - wymienia Klaudia Rynkiewicz. 

Co zbieramy?

  • dobrej jakości karmy dla psów i kotów,
  • koce, miski, smycze, zabawki i inne potrzebne rzeczy.

Jakie schroniska wspieramy:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować