XXANAXX "Gradient" [PŁYTA TYGODNIA]

Piotr Bartyś, Radio RAM na podst. materiałów wydawcy | Utworzono: 26.03.2019, 12:28 | Zmodyfikowano: 26.03.2019, 12:28
A|A|A

"Gradient" to trzeci studyjny album duetu XXANAXX tworzonego Klaudię Szafrańską i Atari Wu. Grupa pokusiła się o stworzenie krążka, który wyłamuje się z założeń sztampowych produkcji. XXANAXX nie stoi w miejscu, a poprzez ciągłe poszukiwanie, ciekawość oraz twórczą bezkompromisowość zabiera słuchacza w drogę ku nowym rewirom ich muzycznych działań. Jedno pozostaje niezmienne: nowy album z pewnością odzwierciedla to, co dla XXANAXX najbardziej charakterystyczne - mięsiste, przestrzenne brzmienia dopełnione wyjątkowo zmysłowym wokalem. Nowym otwarciem w historii zespołu jest to, że aż trzynaście z czternastu utworów powstało w języku polskim.


"Gradient" to album koncepcyjny. Jak mówi Atari Wu: "Płyta składa się z dwóch części, które niczym tytułowy gradient wzajemnie się przenikają. Zarówno ja jak i Klaudia kochamy muzykę klubową ale równie bliskie są nam czarne brzmienia. Dlatego "Gradient I" to album oscylujący wokół gatunków takich jak r'n'b czy neo-soul, „Gradient II" to część płyty z klubową elektroniką. Oddajemy w ręce słuchaczy kolejny kawałek nas, tym razem w wersji podwójnego albumu".


Klaudia Szafrańska o Gradient - "Nasza najnowsza płyta, to połączenie dwóch światów, w których poruszamy się oboje od dawien dawna. Chcieliśmy połączyć wszystkie nasze pragnienia muzyczne w jedną spójną całość. Dzięki tej płycie, przekonaliśmy się, że praca przy tworzeniu muzyki, właśnie w duecie, daje nam największą satysfakcje i możliwość rozwoju. Każdy z nas włożył kawał serca w najnowsze kompozycje. Czujemy, że jest to płyta, którą tworzyliśmy w pełni świadomi, wiedzieliśmy, jak ma brzmieć. Bardzo się cieszymy, że nasi słuchacze, będą mogli razem z nami przeżywać historię Gradientu, oraz mamy nadzieję, że owa historia zapisze się w ich pamięci na dłużej."

GRADIENT I
1. STYROPIAN
2. BLIŻEJ
3. NIE WRÓCISZ
4. NIESTRAWNY
5. NA CHWILĘ
6. PYŁ
7. SURFERZY

GRADIENT II
1. MNIEJ feat. RAS
2. BARDZO BARDZO
3. LEFTOVER
4. CIEPŁO
5. MILIONY PLANET
6. KŁY feat. Quebonafide
7. GRADIENT

REKLAMA

To może Cię zainteresować