Skarby znalezione w śmietnikach - odc. 301 i 302
05.03.2026, 08:11 Przejdź do wpisu »
Błażej Domaradzki zbiera rzeczy, które kiedyś dla kogoś były niezwykle ważne. Zagląda do kontenerów i wyjmuje z nich najdrobniejsze pamiątki, które przestały być już potrzebne. Historie chwytają za serce, jak wtedy, gdy znalazł listy pisane z obozu. Cz.2
00:00
00:00
"Foto-Słońce" - fotograf w powojennym Wrocławiu - odc. 300
26.02.2026, 08:23 Przejdź do wpisu »
Tato robił zdjęcia artystyczne. Nos oświetlał tak, że robił się krótszy - opowiadają dzieci Antoniego Orłowskiego, jednego z pierwszych fotografów w powojennym mieście.
00:00
00:00
Mieszkanie w dawnej sali baletowej - odc. 299
19.02.2026, 08:46 Przejdź do wpisu »
Historyk, który jak nikt potrafi opowiadać o ukochanym Ołbinie, chociaż nie tylko o tej części miasta. Łukasz Migniewicz opowiada o rodzinie. Do powojennego miasta przyjeżdża pięciu braci z Wilna, z rodzicami...
00:00
00:00
Drabina zamiast schodów - odc. 298
29.01.2026, 08:54 Przejdź do wpisu »
Apolonia Rzeczycka przyjechała do miasta z mamą i bratem pod koniec lat 40. i zamieszkała w kamienicy przy ulicy Szczytnickiej. W czynszówce nie było schodów, więc do mieszkania na drugim piętrze wchodzono przez drabinę.
00:00
00:00
Kamienica kolejarska - odc. 297
22.01.2026, 09:00 Przejdź do wpisu »
W tej czynszówce zamieszkali po wojnie kolejarze z rodzinami. O dziadku na wysokim trzecim piętrze opowiada Ewa Serafin.
00:00
00:00
Powojenna przyjaźń - odc. 295
07.01.2026, 23:05 Przejdź do wpisu »
24-letnia Władysława Okrutna rusza z Radomia latem do Wrocławia. Przeprowadza się na Sępolno, do kamienicy, w której mieszka z córką Erna Breuer. O mamie i Frau Ernie opowiada syn pani Władysławy, znany wrocławski dziennikarz Stanisław Wolny.
00:00
00:00
